Nauti laineen liplatuksesta isolla perhesuppailulaudalla kauniilla Pikku-Vesijärven puiston lammella, Lahden keskustan kupeessa. Ison laudan päällä kulkevat kaksi aikuista, kaksi lasta ja jopa eväsreppu!
Lähtöpaikka: Toimipisteemme Pikku-Vesijärven puistossa Laudalle mahtuu: 2 aikuista ja 2 lasta Kesto: 2 h Vuokraus sisältää: Turvaohjeet, tutustumisen jättisuplautaan, 2kpl puhelimen suojapussia, 1 20l kuivapussi, 50N kelluntaliivit ja säädettävät melat.
Vuokraajan muistilista: Pue yllesi säänmukaiset asusteet. Varaa riittävästi juomaa ja suojaa silmät, iho ja pää auringolta
Soveltuu: Uimataitoisille
Tuottajan varaus- ja peruutusehdot: Varaus viimeistään 48 tuntia ennen toivottua ajankohtaa. Jos varaus perutaan alle 24 tuntia sen alkamisesta, veloitamme varauksesta koko hinnan (100%).
Tervetuloa Solo Sokos Hotel Lahden Seurahuoneelle!
Hienot hetket eivät ole sattumaa
Lahden Seurahuone on yksi suomalaisista hotelliklassikoista. Seurahuone on talo, missä ruoan herkullisuuteen ja erinomaiseen palveluun on aina paneuduttu täydellä sydämellä. Solo-hotellien missio on palvella vieraitaan Patron-hengessä, talon isäntinä ja emäntinä. Meillä "kestiystävällisyyttä" on tarjoiltu aina, jo 1890-luvulta asti, jolloin tarinamme alkaa.
Arvovieraat kautta aikojen ovat arvostaneet Seurahuoneen henkeä. Marsalkka Mannerheim oli yksi vakioasiakkaistamme. Hän ei suinkaan ole ainoa meillä käynyt arvovieras. Olemme majoittaneet niin Ruotsin kuninkaita, Suomen presidenttejä ja muita arvovieraita. Toivomme, että saamme majoittaa myös teidät!
Kerttula on kodikas ja avara mökki, joka sijaitsee rauhallisessa paikassa Vesijärven rannalla. Mökille ajaa Lahdesta vain 20 minuuttia ja mökin varustelussa on mietitty lomailijoita.
Tämä sivusto käyttää evästeitä parantaaksemme verkkosivujemme käyttökokemusta, kohdentaaksemme sinulle markkinointia ja analysoidaksemme verkkoliikennettä.Ok